کارگاه آشنایی با کنترل خشم در محلاتی

منطقه ۱،  3971121002
کارگاه آشنایی با کنترل خشم در محلاتی

  به گزارش روابط عمومی اداره سلامت منطقه یک،خانه سلامت شهید محلاتی و قائم عج به همکاری مرکز بهداشت قائم عج اقدام به برگزاری کلاس مدیریت هیجان ( کنترل خشم ) نمود .

در این کلاس ابتدا از دانش آموزان درباره خشم چیست ؟ و آیا خشم خوب است یا بد؟ در هنگام خشم در بدن چه احساسی را تجربه می کنید ؟ سوال پرسیده شد .

اکثر دانش آموزان بر این نظر بودند که خشم خوب نیست ، لذا استاد برای دانش آموزان توضیح دادند که ابراز خشم به طور مناسب خوب است اما این زمانی ضرر رسان می باشد که تبدیل به پرخاشگری و عدم کنترل خود شود که گاهی منجر به آسیب رساندن به خود و دیگران می شود .

لذا استاد مباحث زیر را جهت ، خشم چیست ، مدیریت خشم ، بروز احساسات در بدن ، و روش تخلیه مناسب خشم ، روش های آرام سازی و 3 ثانیه مکث توضیح دادند :

 خشم یکی از هیجان های طبیعی در انسان است و هر کس درجه هایی از آن را دارد. کودکان نیز در سنین مختلف و در طبقات اجتماعی، اقتصادی متفاوت عصبانی می شوند.

عصبانیت یک واکنش طبیعی و کاربردی است اما اگر این واکنش خارج از کنترل شود باید به شیوه صحیح، آن را بررسی کرده و در کنترل درآورد.   

 

احساسات هنگام بروز خشم

  1. مشت کردن دستها

۲. پرخاشگری‌های کلامی

۳. حالت‌های خاص صورت

۴. ضربه زدن تپش قلب و...........

هنگامیکه عصبانیت از کنترل فرد خارج می‌شود، شکل‌های مختلفی به خود می‌گیرد از عصبانیت‌های کلامی تا خشونت‌های فیزیکی که ممکن است منجر به خسارت زدن به اشیا و وسایل خانه شود. بروز خشونت در کودکان می‌تواند حتی به خود آنها نیز آسیب برساند.

  در آخر تکنیک های مدیریت خشم  مانند  قانون 3 ثانیه مکث  ، تنفس دیافراگمی ، تغییر دادن مکان و..........به دانش آموزان آموزش داده شد .

 

  هدف از برگزاری این کلاس آموزش تفاوت بین خشم و پرخاشگری ، آموزش تکنیک های کنترل خشم ،  بود .